Adana Genital Estetik (Labioplasti)

Güzel olma, bakımlı olma kaygısı insanlık tarihi kadar eski olan bir konu..

Güzel olma, bakımlı olma kaygısı insanlık tarihi kadar eski olan bir konu..

Her kadın kendini her açıdan güzel hissetmek ister. Özgüvenli ve sağlıklı bir psikolojik durum içinde olmak için vücudundan emin olmak ister. Bu nedenle vücudunda beğenmediği kısımlar olan bir kadın bu durumun düzeltilmesi için arayışlara girer.

Genital bölge, bu arayışlarda günümüze kadar gerek utanma duygusu gerek konuyu tabu olarak kabul etmek, ayıp, günah gibi düşüncelerle hep geri plana itilmiştir.

Günümüzde kadınlar kendi vücutlarını daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır.

Cinselliğe bakışın değiştiği, genişlediği günümüzde cinsel organların estetiği giderek daha önemli hale gelmiştir ve kadınlar bu sorunlarının çözümleri için arayışa geçmişlerdir.

 

Kadınların cinselliğe bakış açısını etkileyen birçok faktör vardır. Özellikle genital organların görüntüsünden memnun olmama, cinsel ilişkiden yeterince haz alamama, cinsellik konusundaki kültürel ve yanlış düşünceler, kadınların psikolojik olarak kendinden emin olmaması nedeniyle bilinçaltında yer edinmiş tüm sorunlar, çiftler arasındaki iletişimi etkilemektedir.

Nedir en sık karşılaşılan sorunlar;

 • Gebeliklere ve doğumlara bağlı vajinanın bollaşması, genişlemesi,

 • Vajinadan gaz çıkarır gibi ses gelmesi,

 • Vajina darlığı,

 • Doğum nedeniyle oluşan yırtıklar,

 • Vajina bölgesindeki doğuştan gelen anormallikler,

 • Adana Labioplasti Ameliyatı, İç dudakların normalden çok daha büyük olması, sarkıklığı, asimetrik görüntüsü,

 • Büyük ve sarkık olan iç dudakların ilişki esnasında vajen içine girmesi nedeniyle sürtünme ve tahrişe bağlı ağrı ve acı,

 • Büyük ve sarkık olan iç dudakların aktif spor yapan kadınlarda sürtünmesi nedeniyle tahriş ve acı,

 • İdrar torbası sarkması ve buna bağlı sık idrara gitme isteği, idrar yaptıktan kısa bir süre sonra tekrar idrara sıkışık hissetme, idrarını tam yapamama hissi, idrar kaçırma gibi idrar yapmayla ilgili sorunlar

 • Büyük abdest torbasının sarkması ile oluşan kabızlık, vajinada dolgunluk hissi, ele dolgunluk gelmesi, elle vajinaya baskı yaparak büyük abdesti boşaltma istemi

 • Kızlık zarı sorunları; kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı darlığı gibi sorunlar

 

Cinsel organın estetik görüntüsünün iyileştirmek kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olur. Bu nedenle Adana genital estetik operasyonları (labioplasti, vajina daraltma)ile kadınların mutsuzluğuna yol açan önemli bir sorun çözülmüş olur.

 

Genital bölgenizde hissettiğiniz olumsuz düşüncelerinizi jinekoloğunuzla utanmadan, sıkılmadan konuşabilmelisiniz. Unutmayın, jinekologlar bu konu için eğitim almış ve bu konuda size yardımcı olmak için çalışan hekimlerdir. Bu konuda tecrübeli bir hekimin yapacağı  müdahale ve ameliyatlarla genital bölgenizde şikayetçi olduğunuz sorunlar düzeltilebilir.

Bu ve bu gibi sorunlarla muayenehaneye başvurduğunuz durumlarda başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında tümüyle gizli tutulacaktır. Başka kişi ve şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz konusunda kesinlikle bilgi verilmez.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

GENİTAL ESTETİK

Genital estetik ameliyatları, Labioplsati veya vajina daraltma ameliyatı hakkındaki sorularınız ve randevu için +90 530 737 65 43 nolu telefonumuzdan arayarak veya WhatsApp ile bize hemen ulaşabilirsiniz.

Uzmana soru sormak ister misiniz?
Whatsapp Hattı