12/03/2019
340

Me.. Ka..

Doktor hanım tüm önyargılardan arınmış, çok güleryüzlü, çok sıcak, pozitif enerji saçan çok özel bir insan.
Dikkatle dinliyor.
Korkutmadan, abartmadan nasıl teşhis ve tedavi edilebileceğini anlatıyor. Konuşurken gözünûzün içine bakması çok güven veriyor. 
Muayene öncesinde uzun uzun muayenede ne yapacağını, nasıl muayene edeceğini anlatıyor. Muayenede kullanacağı şeyleri anlatıyor. Tarif ediyor. Korkma, tedirgin olma canını yakacak hiç bir şey yapmayacağım dedi ve yapmadı. İlk kez tedirgin olmadan canım yanmadan muayene oldum. 
Muayene esnasında konuşuyor anlatıyor. Muayene sonrasında kağıt üzerinde çizerek yazarak anlattı ve o kağıdı istediğimde bana verdi.
İlaçlarımı tek tek hangisini niye verdiğini açıklayarak anlattı. Kaç saatte bir alacağımı bu zaman aralığında almanın neden önemli olduğunu anlattı. İstersen ilaçlarını al gel öyle anlatayım dedi. Kafanı karışıran bir şey olursa ara ya da mesaj at dedi. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Sadece tavrı, yaklaşımı, ilgisi bile iyileştirebilir insanı. Hiç bir şeyi aceleye getirmiyor. 
İlaç bitiminde kontole çağırdı. Gittim. Zaten şikayetlerim bitmişti. Kendisi de iyileşmiş olduğumu, sorunun bittiğini söyledi. Keşke her sağlık sorunumda ona gidebilseydim ya da her hekim onun gibi olabilseydi. 
Doktor hanımdan çok memnun kaldım. İyi bir jinekolog arayışındaysanız kendisini şiddetle tavsiye ederim.